ePodpis.pl - róg dokumentu
Infolinia: 0 703 203 333
1.28 zł brutto / min.
e-podpis.pl - strzałka Aktualności podpisu elektronicznego
04-07-2008 12:17
e - podpis będzie przebojem

Spółka chce zarabiać na podpisie elektronicznym. Uruchomiła w sieci serwisy z rozwiązaniami Unizeto.
Giełdowa spółka zajmująca się e-commerce, liczy na boom związany z upowszechnieniem podpisu elektronicznego. Uruchomiła już serwisy zajmujące się dystrybucją e-podpisów przygotowanych przez Unizeto - pisze "Puls Biznesu".

— W Polsce są tylko trzy firmy, które mogą wystawiać takie certyfikaty. Na razie mamy umowę z jedną z nich, ale nie wykluczamy, że porozumiemy się także z innymi — mówi dziennikowi Michał Pszczoła, wiceprezes Netmediów.

Domeny przewidująco zarejestrował już kilka lat temu. Teraz jest właściwy moment na ich wykorzystanie. Od 21 lipca wszystkie firmy zatrudniające powyżej pięciu osób, a takich jest ponad 900 tys., powinny wysyłać formularze do ZUS opatrzone podpisem elektronicznym.

Spodziewa się boomu, gdy zaczną z e-podpisu korzystać banki i ich klienci, także indywidualni. Przedstawiciele spółki podkreślają, że nie skończy się na jednorazowej sprzedaży. Certyfikaty trzeba będzie odświeżać co rok lub co dwa lata - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Netmedia podkreślają, że zainteresowanie podpisem jest duże, mimo że firma nie zaczęła jeszcze kampanii reklamowej z prawdziwego zdarzenia.

30.06.2008